Gümüşlük Otelleri

Ege Bölgesi’nde, Myndos antik kentinin kalıntıları üzerinde yer almaktadır. İki koyun ortasından Tavşan Adası’na (Tavşan Adası) kadar uzanan diz derin sularında, yapıların temel kalıntıları açıkça görülmektedir.

Gümüşlük körfezinin çevresindeki yamaçlarda gelecekteki gelişmelere karşı koruma sağlanmakta, diğer bir çok tatil beldesinin aksine aşırı maruz kalmamıştır. Ada, antik çağlara dayanan etrafa dağılmış yapı parçalarıyla Gümüşlük koy ve plajının panoramik manzarasını sunmaktadır.

Gümüşlük’te Tavşan Adası yakınlarındaki küçük alandan daha fazlası var, gerçek köy daha fazla içeriye doğru uzanıyor.

Gümüşlük Belediyesi (Gümüşlük Belediyesi) 1999 yılında kurulmuş ve 2015 yılında [1] köy kapatılarak Bodrum ilçesinin geri kalanıyla birlikte Muğla kentine dahil edilmiştir.

Etkinlikler

2004 yılından beri köy Gümüşlük Uluslararası Klasik Müzik Festivali’ne ev sahipliği yapmıştır. Bu festival temmuz ve eylül ayları arasında düzenleniyor ve Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenleniyor. [2]

Bu yıllık festival, Gümüşlük’ün Koyunbaba bölgesindeki Antik Taş Ocakları’nda düzenleniyor. Kral Mausolos, bu taş ocağından hem sarayı hem de Mozolesi için taşları topladı. Etkinlikler Bodrum Kalesi dahil, Bodrum Yarımadası’nın diğer bölgelerinde gerçekleşmektedir. Festival ayrıca yıllık bir masterclass programını (Gümüşlük Müzik Akademisi) ve 2012’den bu yana; Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması.

Gümüşlük, sahil boyunca çok sayıda bar, kafe ve hostele ev sahipliği yapmaktadır. Bazılarında hem yerel hem de uluslararası müzisyenler, şarkıcılar ve DJ’lerin yer aldığı canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Yemek ve restoranlar

Gümüşlük sahil boyunca birçoğu mezeler ve rakı ile birlikte taze balık ve deniz ürünlerinde uzmanlaşmış çok sayıda restorana sahiptir. Sahil boyunca çay ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra hafif atıştırmalıkların servis edildiği iki köy kafesi vardır.

Güncellemeleri & Fazlasını Al

Gelen kutularına düşünceli düşünceler