Turgutreis Otelleri ve Detaylari

Turgutreis, Türkiye’de Bodrum Uluslararası Havaalanı’na arabayla yaklaşık 60 dakikalık bir kasabadır. Bodrum yarımadasındaki en büyük ikinci kasabadır ve bu ilçenin bir parçasıdır. Kasaba 5 kilometrelik kumlu plajları, sahildeki restoranları ve barları ile popüler bir tatil beldesidir ve bir tatil kasabası olarak kabul edilir.

Kasabanın adı, 1485’te orada doğan Osmanlı amiral Turgut Reis’in adıdır. Dragut olarak da bilinen Turgut Reis, İspanya, Fransa, İtalya ve Kuzey Afrika kıyılarındaki keşifleriyle ve öldürüldüğü Malta Malta kuşatmasına katılımlarıyla ünlüydü. Turgut Reis’e Sabancı Parkı’ndaki ilçe merkezinden birkaç kilometre ötede bir anıt var. Kasaba, 1972 yılında Reis’in onuruna yeniden adlandırılmadan önce eski adıyla Karatoprak olarak isimlendirilmişti.

Kıyı şeridi, dik dağlar kıyıya paralel akan birkaç girişten oluşmaktadır. Turgutreis’te Küçük Kiremit, Büyük, Fener, Çatal, Yassı, Tüllüce, Kargı, Köçek, Kadıkalesi ve Sarıat’ın yanı sıra Kos ve Kalimnos adalarının da bulunduğu 14 Türk adacık vardır. Kasaba, feribotla yakındaki Yunan adası Kos’a erişim sağlayan bir yat limanına sahiptir.

Güncellemeleri & Fazlasını Al

Gelen kutularına düşünceli düşünceler