Bodrum Bitez

Bitez, Türk Rivierası’nda tarihi kaleler ve yolun hemen dışındaki bütün gece kulüpleriyle rahat bir plaj molasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Köy benzeri bir his

Bitez, bugünlerde neredeyse Bodrum ilçesinin bir banliyösü olabilir, ama onun fırtınalı komşusundan çok farklı bir havası var. Zevkli modern oteller arasında yer alan geleneksel beyaz yıkanmış evler. Körfezde sallanan ahşap kürekli tekneler kasabanın balıkçı köyünün geçmişini geride bırakıyor. Burada, çoğu insan kumlu plajda tembellik yapmak ya da kasabanın etrafında dolaşan serin narenciye bahçelerinde dolaşmak için ziyarette bulunduran, sakin bir vibe var.

Uzun bir hilal kumsal, Bitez plajı körfezin etrafında bir kilometre uzunluğunda kum ve pürüzsüz bir kireçtaşı içinde kıvrılıyor. Ege’deki bazı yerlerden daha sığdır, sığ, kürek dostu sular ve adına Mavi Bayrak ile. Şezlonglar veya güneş şemsiyeleri için ücret alınmaz ve buraya yeterince erken gelirseniz, geri dönmek için ücretsiz bir hamak bile bulabilirsiniz.

Bodrum’a günübirlik geziler

Bitez’in doğusunda, arabayla 10 dakikalık mesafede bulunan Bodrum kasabası, Ege’nin en popüler sahil beldelerinden biridir. Ancak, tarih meraklıları için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Sadece, şimdi yıkılan Halikarnas Mozolesi – Eski Dünyanın Harikalarından birinin yeri değil, aynı zamanda sahildeki St Peter Kalesi’nin büyüleyici Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Burada batık gemilerden ve antik Tunç Çağı’ndan kalma 2 yeniden inşa edilmiş batıktan elde edilen eski hazineleri görebilirsiniz.

Güncellemeleri & Fazlasını Al

Gelen kutularına düşünceli düşünceler